Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/05/30

ČESKO (Nýrsko) - Rok Josefa Blaua (1872-1960)

Město Nýrsko si pravidelně připomíná své významné obyvatele či "jen" návštěvníky, kteří ovlivnili zdejší kulturní život. Rok letošní se stal "Rokem Josefa Blaua". Učitel, spisovatel a kronikář Josef Blau (1872-1960) byl zdejším rodákem. 

Budova Muzea a Městské knihovny v Nýrsku (zdroj: wikipedia)

V sobotu 1. června 2013 se ve zdejším Muzeu Královského hvozdu uskuteční vědecká konference k osobnosti Josefa Blaua. V jejím rámci bude představena i nově vydaná příležitostná poštovní dopisnice České republiky.


Dopisnice "Rok Josefa Blaua (1872-1960)" s natištěnou známkou vzoru "Poštovní trubka" nominální hodnoty "A" (tuzemské výplatné, v den vydání ekvivalent 10,00 CZK) byla vydána společností NEWSPHILA z.s.p.o. v limitovaném nákladu 1.000 kusů.

V případě zájmu je možno příležitostnou poštovní dopisnici zakoupit v E-shopu NEWSPHILA prostřednictvím odkazu zde. Prodejní cena dopisnice činí 50,00 CZK.

Žádné komentáře:

Okomentovat