Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/01/21

ČESKO (Praha) - Výstava na hlavní poště


Dnes - v pondělí 21. ledna 2013 - se uskuteční již XXV. výstava nově vydaných poštovních známek státním podnikem Česká pošta. Bude se konat jako obvykle v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy hlavní pošty "110 00 PRAHA 1" v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou). 


Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si výtvarné návrhy, rytecké kresby a podklady pro tisk vydaných příležitostných známek, obálek prvního dne vydání (FDC), razítek na FDC a dopisnic: 


- výplatní známky „Lidová architektura - Bušanovice“, nominální hodnoty 5,00 CZK, autor výtvarného návrhu Jan Kavan, autor rytiny Bohumil Šneider, 


- příležitostné známky „Tradice české známkové tvorby: Ivan Strnad“, nominální hodnoty 10,00 CZK, autor výtvarného návrhu Pavel Sivko, autor rytiny Jaroslav Tvrdoň, a 


- příležitostné dopisnice: „MS v biatlonu 2013“, nominální hodnoty známky "Z", autor Jan Ungrád. 

Účast přislíbili pánové Jan Kavan, Bohumil Šneider, Pavel Sivko, Jaroslav Tvrdoň a Jan Ungrád. Program výstavy je následující: v 15.00 hodin otevření výstavy, v 15.30 hodin  zahájení (s překvapením), a cca v 16.30 hodin ukončení celé akce.

Žádné komentáře:

Okomentovat