Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2011/11/29

ČESKO (Praha) - Pozvánka na přednášku

Ve čtvrtek 1. prosince 2011 pořádá Klub filatelistů, sběratelů specializovaných oborů 00-15 Praha v rámci 32. cyklu přednášek o poštovní historii a současnosti přednášku pana Jiřího Kratochvíla pod názvem "Po stopách starých pošt v centrálních částech Prahy". 


Filatelistický podvečer se koná v Domě PORTUS (občanské sdružení Život 90) v Praze 1, ulice Karolíny Světlé 18 (roh s ulicí Betlémskou) od 16.00 hodin, začátek přednášky je plánován na 16.30 hodin. Na besedu jsou srdečně zváni všichni zájemci o filatelii.


Pan Jiří Kratochvíl, člen Klubu 00-15, je uznávaný poštovní historik, lektor a publicista. Mezi jeho nejvýznamnější literární počiny patří bezesporu publikace "Pražské pošty - historie a současnost", kterou v roce 2009 vydalo pražské nakladatelství LIBRI, spol. s r.o., v ediční řadě Knihy o Praze.


V roce letošním vyšel v rámci řady publikací vydavatelství POFIS vydávané pod názvem "Monografie československých a českých známek a poštovní historie" již ve 2. vydání XX. díl pod názvem "Historický vývoj názvů pošt a poštoven v českých zemích", jehož autorem je rovněž Jiří Kratochvíl.


Na závěr této pozvánky přikládáme vyobrazení rytiny pana Antonína Löwyho z II. poloviny XIX. století "Stará pošta v Židovském městě".


Žádné komentáře:

Okomentovat