Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2018/04/08

ČESKO - V květnu vyjdou další "vlastní" známky!

V měsíci květnu tohoto roku bude vydána další emise "vlastních" poštovních známek České republiky, pod názvem "SVĚT FILATELIE".
Celkem bude v rámci této emise vydáno dvacet pět kulatých samolepicích poštovních známek různých motivů, které jsou umístěny v jednom tiskovém listu (TL) orientovaným na šířku. Známky budou vydány s natištěnou nominální hodnotou "A" (tj. tuzemské výplatné za standardní dopis do hmotnosti 50 gramů, v současnosti ekvivalent 19,00 CZK).


Cílem vydání této emise je připomenout vznik první poštovní známky světa (ke kterému došlo ve Velké Británii roku 1840) a upozornit na některá další vydání poštovních známek. První řada pěti známek je vydávána s podtitulem "První poštovní známky světa", druhá "Vzácné poštovní známky světa", třetí "Poštovní známky Rakouského císařství", čtvrtá "Chybotisky poštovních známek", a pátá "První poštovní známky Československa".

Další podrobnější informace přineseme v následujících dnech.


25.06.2018 - doplňující informace:
Tuto emisi "vlastních" známek, včetně doplňkového sortimentu (ZS, FDC a CM) lze zakoupit na odkaze zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat