Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2018/04/11

ČESKO - Nové poštovní známky (CZ 0977) "Prezident České republiky Miloš Zeman"

Ve středu 18. dubna 2018 bude vydána poštovní výplatní známka s portrétem "staronového" prezidenta České republiky pana Miloše Zemana. Její nominální hodnota je "A" (v den vydání ekvivalent 19,00 CZK, tedy tarifu za standardní dopis do hmotnosti 50 gramů zasílaný v tuzemsku).

CZ 0977

Poštovní výplatní známka (s katalogovým označením: 0977) je tištěna rotačním ocelotiskem kombinovaným hlubotiskem, přepážkové listy obsahují sto kusů poštovních známek. U spodního levého okraje známky je uveden autor rytiny - pan Miloš Ondráček, a rok vydání emise "2018". Další poštovní materiály (např. obálky prvního dne vydání - FDC) nebudou vydány.

CZ 0761

Známka je téměř totožná s výplatní známkou (katalogové označení 0761) vydanou 24. dubna 2013, krátce po začátku prvního volebního období našeho prezidenta. Jediné, co obě známky odlišuje, je barevný odstín a letopočet vydání za jménem rytce.

Žádné komentáře:

Okomentovat