Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2018/04/07

ČESKO - Jaké poštovní známky vyjdou v květnu?

Květen tohoto roku přinese tři příležitostné emise poštovních známek České republiky. První dvě jsou plánovány na středu 2. května 2018, třetí na středu 23. května 2018.

První emisí je již tradiční květnová "EUROPA", tentokrát s podtitulem "Mosty". Celkem vyjde jedna příležitostná poštovní známka nominální hodnoty "E" (v den vydání ekvivalent 35,00 CZK, primárně je určena k vyplácení listovních zásilek do hmotnosti 50 gramů do Evropy). Přepážkový list bude obsahovat celkem šest známek, motivem budou podolské mosty. 


Druhou emisí bude "Český jazz". Celkem vyjde jedna příležitostná poštovní známka nominální hodnoty "Z" (v den vydání ekvivalent 41,00 CZK, primárně je určena k vyplácení listovních zásilek do hmotnosti 50 gramů do Zámoří). Přepážkový list bude obsahovat celkem padesát kusů známek.  


Třetí emisí bude opět tradiční "Pražský hrad". Celkem vyjde jedna příležitostná poštovní známka nominální hodnoty 32,00 CZK. Přepážkový list bude obsahovat celkem čtyři známky, motivem bude další z významných děl Obrazárny Pražského hradu, detail obrazu "Obětování v chrámu" malíře Francesca da Ponte.


Možnou čtvrtou emisí vydanou v květnu by mohla být výplatní poštovní známka nominální hodnoty 1,00 CZK. Jejím námětem bude "Konvalinka" a typově se bude řadit do emise výplatních poštovních známek "Krása květů", která průběžně vychází již od roku 2002. Novinkou však bude technika jejího tisku, na rozdíl od předchozích vydání (rotační ocelotisk kombinovaný s hlubotiskem) bude tištěna ofsetem.

Žádné komentáře:

Okomentovat