Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2018/04/04

ČESKO - Nové poštovní známky (CZ 0975) "Český design: Jan Kaplický"

Dnes - ve středu 4. dubna 2018 - vychází nová příležitostná poštovní známka České republiky pod názvem emise "Český design: Jan Kaplický". Její nominální hodnota je vyjádřena písmenem "E", tedy výplatným je primárně určena k vyplácení prioritních listovních zásilek do hmotnosti 50 gramů do Evropy (v den vydání je její nominální hodnota rovna ekvivalentu 35,00 CZK).

CZ 0975

Poštovní známka připomíná význačného českého architekta Jana Kaplického (1937-2009), svým grafickým řešením odkazuje na nerealizovaný návrh Národní knihovny v Praze na Letné z roku 2006.  
Autorem výtvarného návrhu známky je pan Alan Záruba, autorem rytiny pan Martin Srb. Známka (katalogové označení CZ 0975) je tištěna rotačním ocelotiskem kombinovaným s hlubotiskem, v přepážkových listech po padesáti kusech.

CZ 0975 FDC

Společně se známkou je vydávána i obálka prvního dne vydání (FDC), a to v celkovém nákladu 3.400 kusů. Její katalogové označení je CZ 0975 FDC, prodejní cena v den vydání je 51,00 CZK.


Motiv razítka prvního dne vydání tvoří iniciály "JK" jména Jana Kaplického, doplněné v horní části datem vydání "4.4.2018", ve spodní části názvem "PRAHA".


Námětem obrazové části obálky prvního dne je v její levé části motiv převzatý z letáků podporující přijetí návrhu knihovny, doplněný o písmena "FDC".

Žádné komentáře:

Okomentovat