Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2017/09/03

ČESKO - Nové poštovní známky (CZ 0943) "Pošta Partner"

Ve středu 6. září 2017 bude vydána další emise poštovních známek České republiky, která bude obsahovat jednu výplatní poštovní známku pod názvem "Pošta Partner". Známka nominální hodnoty "A" (v den vydání ekvivalent 16,00 CZK, výplatné za standardní dopis do hmotnosti 50 gramů v tuzemsku), má katalogové označení 0943.


Autorem grafického návrhu je pan Jan Ungrád, známka je tištěna vícebarevným ofsetem a je dodávána na poštovní přepážky v arších (PA), které obsahují sto kusů. Dominantním motivem je postavička v poštovní uniformě, která drží v ruce červené srdce, doplněná logotypem "Pošta Partner".


Současně se známkou je vydáván známkový sešitek (ZS), který obsahuje celkem pět známek, jeho nominální hodnota tak činí v den vydání 80,00 CZK. Celkový náklad je 5.500 kusů, katalogové označení je 0943 ZS.Vzhledem k tomu, že známka je vydávaná jako výplatní, není k ní vydávána obálka prvního dne vydání (FDC).


Standardním vydávaným materiálem je list s nalepenou poštovní známkou, tzv. nálepní list (NL), oraženou razítkem prvního dne vydání. Katalogové označení je 0943 NL, prodejní cena v den vydání je 18,00 CZK.

Žádné komentáře:

Okomentovat