Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2016/04/05

ČESKO - Změny poštovních tarifů od 1.5.2016 (zahraničí)

Jak již průběžně informujeme v posledních dnech na stránkách našeho blogu, dojde na Svátek práce (tedy 1. května 2016k výrazné změně tarifů státního podniku Česká pošta.

Do zahraničí (do Evropy i Zámoří) se bude týkat tří druhů poštovních zásilek: obyčejných psanídoporučených psaní, a cenných psaní.

U obyčejných psaní dojde k jednorázovému navýšení ceny u zásilek všech hmotnostních stupňů o 2,00 CZK.

U doporučených psaní dojde k jednorázovému navýšení ceny u zásilek všech hmotnostních stupňů o 4,00 CZK.U cenných psaní dojde k jednorázovému navýšení ceny u zásilek všech hmotnostních stupňů o 4,00 CZK. Jistou zajímavostí je uvedení údaje o příplatku za udanou cenu, kde je uveden údaj "za každých i započatých 1.000 Kč" v hodnotě "2,90 CZK". Doposud státní podnik Česká pošta vybíral částku ve výši 3,00 CZK. Pravděpodobně se jedná pouze o chybně uvedený údaj. 
Souběžně dojde ke změnám výše slev pro uživatele výplatních strojů a pro velké podavatele.

Žádné komentáře:

Okomentovat