Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/09/30

ČESKO (Vysoké Mýto) - První kosmonautka, aneb jak se z prosté venkovské dívky stala první kosmonautka světa

Ve čtvrtek - 3. října 2013 - se v Městské knihovně ve Vysokém Mýtě od 18.00 hodin uskuteční přednáška pana Petra Fencla pod názvem "První kosmonautka".


Vzhledem k tomu, že pan Per Fencl je významným sběratelem, návštěvníci přednášky budou moci shlédnout filatelistické materiály na dané téma. Přednáška se koná v rámci celosvětové akce "Světový kosmický týden".


Městskou knihovnu ve Vysokém Mýtě najdete na adrese: Litomyšlská 70. Jsou zváni nejen příznivci kosmonautiky a filatelie.


Na závěrečném obrázku k této pozvánce je vyobrazena příležitostná poštovní dopisnice "Valentina Těreškovová, první žena ve vesmíru (1963), 50. výročí", která byla vydána jako 21. emise dopisnic PRESSFIL vydaná v roce 2013 (dne 6. června 2013). Dopisnici vydanou v omezeném nákladu s natištěnou známkou vzoru "Poštovní trubka" nominální hodnoty "A" je možno zakoupit na odkaze zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat