Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/04/02

ČESKO (Praha) - XXVIII. výstava na hlavní poštěZítra - ve středu 3. dubna 2013 - se uskuteční již XXVIII. výstava nově vydaných poštovních známek a celin státním podnikem Česká pošta. Bude se konat jako obvykle v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy hlavní pošty "110 00 PRAHA 1" v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou). 


Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si výtvarné návrhy, rytecké kresby a podklady pro tisk vydaných příležitostných i výplatních známek,obálek prvního dne vydání (FDC), a příležitostných razítek na FDC všech emisí vydávaných v tento den.


Tentokrát se bude jednat o materiály spojené s vydáním příležitostných poštovních známek "Krásy naší vlasti - 750. výročí založení kláštera Zlatá Koruna" (nominální hodnoty 14,00 CZK, výtvarný návrh: pan Jan Kavan, rytina: pan Václav Fajt), a "Osobnosti: George Orwell (1903-1950)" (nominální hodnoty 26,00 CZK, výtvarný návrh: pan Oldřich Kulhánek, rytina: pan Miloš Ondráček).Příležitostní poštovní dopisnice vychází v tento den dvě. První k "70. výročí Klubu filatelistů 00-15, sběratelů specializovaných oborů Praha" (nominální hodnoty "A", výtvarný návrh: pan Pavel Sivko), druhý u příležitosti konání výstavy poštovních známek "Jihlava - OSTROPA" (nominální hodnoty "E", výtvarný návrh: pan Martin Kos). Program výstavy je (standardně) následující: v 15.00 hodin otevření výstavy, v 15.30 hodin zahájení, a cca v 16.30 hodin ukončení celé akce.A ještě jedna premiéra. V rámci vystavených sběratelských materiálů z přípravy grafických návrhů a tisku bude vystaven i zkusmý tiskový list známky určené pro potisk personifikovaných kuponů s potiskem k 70. výročí Klubu filatelistů 00-15 Praha. Pro sběratele specialisty dodávám, že byl tištěn ofsetem, tedy nikoliv standardní barevnou tiskárnou.


Zájemci o samostatnou známku s kuponem či celý tiskový list mohou kontaktovat vydavatele na e-mailu: KF0015@centrum.cz.


Žádné komentáře:

Okomentovat