Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/03/06

ČESKO (Praha) - Pozvánka na odbornou přednášku


Zítra - ve čtvrtek 7. března 2013 - se v Praze v rámci XXXIII. cyklu odborných přednášek o poštovní historii a současnosti pořádaného Klubem filatelistů, sběratelů specializovaných oborů 00-15 uskuteční přednáška pana Jiřího Kratochvíla "Málo známé pražské pošty".

Antonín Löwy: Stará pošta v Židovském městě
(rytina, II. polovina XIX. století)

Přednášející - pan Jiří Kratochvíl - je vynikajícím odborníkem a dlouholetým publicistou právě v oblasti historie pošt, poštovních úřadů a služeben. Je autorem několika významných publikací v tomto oboru poštovní historie - ať již monografií, katalogů či seznamů.


Přednáška, doplněná ukázkami filatelistického materiálu se koná v sále "Dřevák", v prvním patře Domu PORTUS (občanské sdružení Život 90) v Praze 1, ulice Karolíny Světlé 18 (roh s ulicí Betlémskou), od 16.30 hodin.


Jak je již dobrou tradicí, jsou srdečně zváni všichni zájemci o filatelii a poštovní historii, a to jak členové, tak i nečlenové Svazu českých filatelistů. Využijte i Vy možnost zjistit něco víc o filatelii, sbírání známek a poštovní historii...

1914 - Praha, mobilisace u hlavní pošty
(srpen 1914, neznámý autor)

Žádné komentáře:

Okomentovat