Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/02/28

VATIKÁN - Filatelistické rozloučení s papežem

Právě dnes - 28. února 2013 - v den, kdy se papež Benedikt XVI.  vzdal svého pontifikátu vydala poštovní správa Státu Vatikán novou poštovní celinu. Obálka je podlouhlého formátu (230 x 110 mm) s natištěnou známkou hodnoty 2,00 EUR (v pravém horním rohu) s portrétem papeže Benedikta XVI. (autor: Mariangelo Crisciotti).


Na celé přední straně obálky je pohled na náměstí svatého Petra, v pravé spodní části obálky je prostor pro adresu vyznačen zesvětlením fotografie (autor: Biagio Tamarazzo). Obálka byla vytištěna v tiskárně Tipografia Vaticana technikou ofsetu v nákladu 20.000 kusů.

Lze velmi oprávněně předpokládat, že celý náklad bude rychle vyprodán. Obálky poštovně použité právě v tento den - 28. února 2013 - budou velmi zajímavým sběratelským materiálem.

Žádné komentáře:

Okomentovat