Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/02/08

ČESKO (Praha) - Výstava "THE BEST OF SLOVAK STAMPS ENGRAVING"

Při příležitosti 20. výročí samostatné slovenské známkové tvorby připravilo Poštovní muzeum v Praze reprezentativní výstavu rytin poštovních známek ze sbírek akciové společnosti Slovenská pošta, a Poštovního muzea v Banské Bystrici. Na výstavě jsou prezentovány kromě známkových rytin i rytecké kresby známek, obálek prvního dne, ale i vícebarevné otisky ryteckých štočků z emisní řady Umění, které jsou vytištěny unikátní technologií ocelotisku z plochých desek.


Jak jme již informovali, u příležitosti zahájení výstavy bylo používáno příležitostné poštovní razítko přímo v prostorách Poštovního muzea. Zároveň byla vydána i příležitostná poštovní dopisnice s natištěnou známkou nominální hodnoty "E" (výplatné Evropa, v den vydání dopisnice ekvivalent 20,00 CZK).

 

Žádné komentáře:

Okomentovat