Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2013/02/09

ČESKO (Nové Město na Moravě) - Nové příležitostné razítko

U příležitosti konání Mistrovství světa v biatlonu je na poště "591 31 NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ" od čtvrtka 7. února až do neděle 17. února 2013 používáno příležitostné poštovní razítko.


Razítko obsahuje text "MISTROVSTVÍ / SVĚTA / Biathlon / 2013", obrazovou část tvoří postava závodníka - biatlonisty na lyžích s malorážní puškou, nad ním stylistické znázornění pěti střel (zásahů). Autorem návrhu příležitostného poštovního razítka je pan Jaroslav Petrásek.


Jak jsme již na stránkách blogu NEWSPHILA informovali, v pondělí 21. ledna 2013 k této události dal do oběhu státní podnik Česká pošta příležitostnou poštovní dopisnici nominální hodnoty "Z" (zámoří, v době vydání ekvivalent 21,00 CZK). Dopisnice byla vydána v nákladu 3.700 kusů, její prodejní cena činí 26,00 CZK.

Žádné komentáře:

Okomentovat