Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2014/11/24

ČESKO (Praha) - Jára Cimrman a příležitostné poštovní razítko

Od středy 26. listopadu do pátku 5. prosince 2014 bude pošta "110 00 PRAHA 1" používat speciální příležitostné poštovní razítko s textem "POSTAMT STRUK" a s vyobrazeným polním dělem a třemi dělostřeleckými koulemi.


Autory grafického řešení příležitostného poštovního razítka jsou pánové Jaroslav a Michal Weigelovi. Kromě výše uvedené obrazové části a textu kresba razítka obsahuje ještě název pošty "PRAHA 1" a datum používání.

A k jaké příležitosti je razítko vlastně používáno? Ve středu 26. listopadu 2014 vydává státní podnik Česká pošta dvě poštovní známky s tématem českého vynálezce Járy Cimrmana. A na každém archu příslušné známky je možno se dočíst jak to bylo "doopravdy" s kruhovými známkami, poštovním úřadem "Struk" a mizením místních obyvatel v souvislosti s "doručovanou" poštou.
Aktuální tiskový servis společnosti NEWSPHILA. V souvislosti s vydáním kruhových "vlastních známek" státního podniku Česká pošta v listopadu roku 2014 jsme na stránkách blogu NEWSPHILA zveřejnili následující texty:
_____________________________Celobarevný „KATALOG vlastních známek Česká republika (2012-2015)“ na 290 stranách kompletně popisuje veškeré vydané známky, včetně 490 vyobrazení, 923 cenových záznamů a 18 tabulek. Cena katalogu je 499,00 CZK.

Nový katalog objednávejte na e-mailové adrese: 


Katalog je zasílán v protinárazové obálce doporučeným (R-) dopisem prostřednictvím státního podniku Česká pošta. K ceně je připočítávána částka za poštovné ve výši 47,00 CZK. V případě požadavku na zaslání dobírkou, je příplatek k poštovnému ve výši 49,00 CZK. Zásilka je vždy filatelisticky frankována.
Žádné komentáře:

Okomentovat