Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2016/09/05

ČESKO - Věra Čáslavská (1942-2016)

V úterý 30. srpna 2016 zemřela paní Věra Čáslavská (* 03.05.1942). Žena, kterou máme všichni spojenou s jejími fantastickými výsledky v gymnastice, i jako nejúspěšnější československou olympioničku všech dob.
Právě z důvodu připomenutí jejích největších sportovních úspěchů bude zítra - v úterý 6. září 2016 - vydána zapsaným spolkem NEWSPHILA sada tří příležitostných poštovních dopisnic.


První - s natištěnou poštovní známkou nominální hodnoty "A" (v den vydání ekvivalent 16,00 CZK - standardní výplatné v tuzemsku) vzoru "Poštovní trubka" - je v obrazové části věnována XV. Mistrovství světa ve sportovní gymnastice 1962 Praha, kde paní Věra Čáslavská dosáhla tří medailí: zlaté (přeskok), stříbrné (víceboj) a bronzové (prostná). Název sportovní akce a výsledky jsou doplněny poštovní známkou vydanou k této příležitosti, dále faksimile podpisu a životopisnými daty. 
Dopisnice je vydána v limitovaném nákladu 1.000 kusů, prodejní cena je 62,00 CZK / kus, objednávka na odkazu zde.


Druhá - s natištěnou poštovní známkou nominální hodnoty "A" (v den vydání ekvivalent 16,00 CZK - standardní výplatné v tuzemsku) vzoru "Poštovní trubka" - je v obrazové části věnována XVIII. Letním olympijským hrám 1964 Tokio, Japonsko, kde paní Věra Čáslavská dosáhla čtyř medailí: 3x zlaté (víceboj, přeskok, kladina), a stříbrné (družstva). Název sportovní akce a výsledky jsou doplněny poštovní známkou vydanou k této příležitosti, dále faksimile podpisu a životopisnými daty. 
Dopisnice je vydána v limitovaném nákladu 1.000 kusů, prodejní cena je 62,00 CZK / kus, objednávka na odkazu zde.


Třetí - s natištěnou poštovní známkou nominální hodnoty "A" (v den vydání ekvivalent 16,00 CZK - standardní výplatné v tuzemsku) vzoru "Poštovní trubka" - je v obrazové části věnována XIX. Letním olympijským hrám 1968 Mexico City, Mexiko, kde paní Věra Čáslavská dosáhla šesti medailí: 4x zlaté (víceboj, bradla, prostná, přeskok), a 2x stříbrné (kladina, družstva). Název sportovní akce a výsledky jsou doplněny poštovní známkou vydanou k této příležitosti, dále faksimile podpisu a životopisnými daty. 
Dopisnice je vydána v limitovaném nákladu 1.000 kusů, prodejní cena je 62,00 CZK / kus, objednávka na odkazu zde.

V případě požadavku na větší množství příležitostných poštovních dopisnic nás kontaktujte (dopisem, e-mailem, telefonicky) na odkazu zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat