Informační blog o aktuálním dění ve filatelii... poštovní známky, dopisnice, příležitostná poštovní razítka, filatelistické výstavy a veletrhy, a to nejen z Česka ...včetně odkazů na jednotlivé poštovní správy, národní filatelistické organizace a poštovní muzea.

2016/09/07

ČESKO - Nové poštovní známky "Gerrit Dou - Mladá dáma na balkóně"

Dnes - ve středu 7. září 2016 - je vydávána v pořadí již třetí emise nových poštovních známek České republiky. Tentokrát se jedná a společné vydání s další poštovní správou, a sice Lichtenštejnského knížectví. Emise vychází pod názvem "Gerrit Dou - Mladá dáma na balkóně".


Příležitostná poštovní známka nominální hodnoty 27,00 CZK (katalogové označení 0899) zobrazuje zmíněné dílo nizozemského malíře, které pochází z daru knížete Jana II. z Lichtenštejna předchůdkyni dnešní Národní galerie.


Známka vychází (v přepážkových listech o čtyřech známkách) v ryteckém provedení Mistra Václava Fajta, je tištěna pětibarevným ocelotiskem z plochých desek. Nominální hodnota celého přepážkového listu (katalogové označení 0899 PL) je 108,00 CZK. Současně vychází i obálka prvního dne vydání (FDC) a list s nalepenou poštovní známkou, tzv. nálepní list (NL).

1 komentář:

  1. Hello guys; This is a HD movie site kindly visit I am sure your will really enjoy. Thanks
    Watch Online Movie Free

    OdpovědětVymazat